Wizyta we Włoszech

W dniach 17-20 lipca nasze chóry odbyły kolejną w tym roku podróż zagraniczną. Tym razem gościliśmy w Udine (Włochy), gdzie zaprezentowaliśmy się podczas dwóch koncertów - 18 lipca (w Pordenone) oraz 19 lipca (w Udine ).

Punktem kulminacyjnym wyjazdu było wykonanie wspólnego utworu z chórem męskim Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi", na którego zaproszenie tam gościliśmy.

 

Nagranie płyty z polskimi kolędami

Choć lato idzie wielkimi krokami, Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest w trakcie nagrań polskich tradycyjnych kolęd.

Na płycie znajdą się kolędy zaaranżowane przez współczesnych polskich kompozytorów na chór, orkiestrę symfoniczną oraz solistów. Do realizacji jej, zaproszona została Orkiestra Symfoniczna PASSIONART.

Wydanie płyty przewidywane jest na okres bożonarodzeniowy bieżącego roku.

KChAUJ na V Festiwalu Chórów Męskich Krakowskia Wiosna - a w sercu ciągle maj

9 maja w sobotę, Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego [KChA UJ] zaprezentował się na Festiwalu Chórów Męskich "Krakowska wiosna". Impreza, której tegoroczne wydanie jest piątym z kolei, widnieje na stałe w kalendarzu KChAUJ.

Panowie zaprezentował się pod dyrekcją Olega Sznicara.


Usłyszeliśmy zróżnicowany program, m.in. "In taberna quando sumus" - fragment Carminy Burany Carla Orffa oraz "Deszcze z Castamere" w aranżacji Pana Dyrygenta.
Na koniec wszystkich występów, wraz z innymi prezentującymi się tego dnia chórami męskimi, KChAUJ zaśpiewał "Najpiękniejszy jest Kraków nocą" Michała Woźnego.

 

Wyjazd zagraniczny do Bułgarii

Nasze Chóry gościły w dniach 20-24.04 w Bułgarii, przebywając tam na zaproszenie Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii.
 

Zaprezentowaliśmy się dwukrotnie w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu "Spotkania Chórów Akademickich" w Błagojewgradzie w Teatrze Dramatycznym oraz Filharmonii w Sofii, w sali kameralnej ''Bułgaria", pod dyrekcją Olega Sznicara - Krakowski Chór Akademicki UJ, a także Janusza Wierzgacza - Żeński Chór Akademicki UJ oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica.

 

Koncert jubileuszowy PK

Koncert Jubileuszowy 70-lecia Politechniki Krakowskiej - 27 marca 2015 r. w Filharmonii Krakowskiej. 

26.04.2015 r.

Żeński Chór Akademicki UJ pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i Krakowski Chór Akademicki UJ (chór męski) pod dyrekcją Olega Sznicara uczestniczyły w XVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów, który odbył się w dniach 25-26 kwietnia 2015 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Obydwa chóry zostały wyróżnione przez jury konkursu - Żeński Chór Akademicki UJ otrzymał Złotą Strunę, natomiast Krakowski Chór Akademicki UJ – Srebrną.

 

20-24.04.2015 r.

W dniach 20-24 kwietnia 2015 roku Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica przebywał w Błagojewgradzie (Bułgaria) na zaproszenie Chóru Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii (AUBG).

Chór był gościem specjalnym IX Międzynarodowego Festiwalu „Meeting of Student Choirs", w ramach którego wystąpił dwukrotnie: 22 kwietnia - w Filharmonii Sofijskiej (podczas tego koncertu zaprezentował się „w trzech odsłonach" jako: Krakowski Chór Akademicki UJ – chór męski, Żeński Chór Akademicki UJ i Camerata Jagellonica – chór mieszany) oraz 23 kwietnia - w Teatrze Dramatycznym w Błagojewgradzie.

 

22.03.2015 r.

Dnia 22 marca w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu, odbył się Koncert Paschalny, w którym zaprezentowały się nasze chóry: Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Olega Sznicara, a także Żeński Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica pod dyrygenturą Janusza Wierzgacza.

W programie znalazły się utwory m.in. M. Gomółki, G.G. Gorczyckiego, H.M. Góreckiego, K. Pendereckiego, A. Koszewskiego, P. Jańczaka.

28.02, 1.03.2015 r.

28 lutego 2015 r. w auli Auditorium Maximum UJ odbył się koncert zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Passionart. Koncert "W hołdzie Żołnierzom Wyklętym" zainaugurował krakowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie objął patronatem honorowym prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na scenie wystąpił m.in. Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Artyści na koncercie galowym wystąpili pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, dyrygenta Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ.

1 marca 2015 roku w kościołach na terenie całego Krakowa miał miejsce realizowany przy wsparciu Miasta Krakowa cykl koncertów chórów akademickich z muzyką sakralną i patriotyczną pod wspólną nazwą „Polska się o nas upomni!". Każdy z koncertów poprzedzony był uroczystą Liturgią w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów. Koncert w wykonaniu Chórów Akademickich UJ odbył się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

19-23.01.2015 r.

Na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica przebywał z wizytą w Krakowie Chór Madrygalistów Wyższej Szkoły Muzycznej w Norymberdze (Madrigalchor der Hochschule für Musik Nürnberg). Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wieloletniej współpracy ze Studentenwerk Erlangen-Nürnberg. Podczas pobytu w Krakowie Madrigalchor wystąpił podczas dwóch koncertów, które odbyły się: 20 stycznia – w Auli Collegium Novum UJ oraz 22 stycznia w Kolegiacie św. Anny (wspólnie z Chórami Akademickimi UJ).

 

15.01.2015 r.

Koncert "Niech zabrzmi kolęda" w Collegium Maius. Chóry zaprezentowały polskie kolędy i pastorałki jako: Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica i Żeński Chór Akademicki UJ pod dyrekcją Janusza Wierzgacza oraz Krakowski Chór Akademicki UJ pod batutą Olega Sznicara.

Cały koncert można ujrzeć tutaj

 

18-22.11.2014 r.

W dniach 18-22 listopada 2014 roku na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica przebywał z wizytą w Krakowie Chór Mieszany Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii (Mixed Choir of the American University of Bulgaria – AUBG Choir). W czasie pobytu gości w Krakowie, odbyły się dwa wspólne koncerty z Chórami Akademickimi UJ. Pierwszy z nich miał miejsce 19 listopada w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, drugi - 21 listopada w Kolegiacie św. Anny.