Korepetytor Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ

Adrianna Bujak-Cyran -  sopranistka, korepetytorka

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich, m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy.

Śpiewa w scholi gregoriańskiej Flores Rosarum, z którym brała udział  w pierwszym polskim wykonaniu Ordo Virtutum (w 2013 roku) -  dramatu liturgicznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, wespół ze szwajcarskim zespołem Peregrina. Zespół Flores Rosarum podejmuje różne projekty badawczo-artystyczne, dotyczące przywrócenia życiu koncertowemu zabytków średniowiecznej muzyki polskiej, pochodzących m.in. z kancjonału Jana Olbrachta z Katedry Wawelskiej, klasztorów sióstr Klarysek w Krakowie, benedyktynek w Staniątkach czy braci cystersów w Lubiążu.

Artystka współpracuje także z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Ma również na koncie współpracę z Krakowską Operą Kameralną, Zespołem Muzyki Dawnej Floripari Królewskiego Zamku na Wawelu oraz Capellae Cracoviensis. Koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Anglii, Belgii, a także w Australii.

Angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Prowadzi zajęcia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach oraz emisję głosu w Chórze Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Występuje również w musicalach dla dzieci Bajka o jazzie oraz W krainie muzyki kompozycji Michała Jurkiewicza w Centrum Kultury Katowice.

Interesuje się piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Ma w swoim repertuarze koncert piosenek przedwojennych, które wykonuje wraz z Jackiem Wójcickim w aranżacjach na orkiestrę autorstwa Tomasza Chmiela. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów (Bydgoszcz 2008), laureatką Grechuta Festival (Kraków 2011) oraz Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014). 

Korepetytor Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ

dr Marcin Wolak  –  śpiewak, wykładowca, korepetytor

Studia muzyczne ukończył w Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Heleny Szubert-Słysz z wynikiem bardzo dobrym. W Krakowskiej Akademii Muzycznej ukończył także dodatkowo klasę organów.

Debiutował w Nadzwyczajnym Koncercie z okazji 100-lecia Krakowskiej Akademii Muzycznej, pod dyrekcją R. Badera (Niemcy).

W 1990/91 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

W latach 1994-1995 był stypendystą Europejskiej Akademii Mozartowskiej oraz Międzynarodowej Akademii Bachowskiej - Stuttgart, a także Akademii Haendlowskiej - Karlsruhe.

Swój kunszt wokalny doskonalił u wielu wybitnych śpiewaków (K. Mayer, W. G. Workmann, A. Baldi, P. Esswood, A. Schmidt, T. Thomaschke, B. Schlick).

Jako solista bierze udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, m. in.: Wratislavia Cantans, Muzyka w Starym Krakowie, Dresdner Musik Festspiele, Maggio Mussicale Fiorentino, koncertując z wieloma orkiestrami filharmonicznymi nie tylko w Europie, ale także w USA, Korei Południowej i Japonii.

Marcin Wolak ma w swym bogatym repertuarze utwory od muzyki dawnej, aż po współczesną i stale współpracuje ze znanymi kompozytorami poszerzając swój repertuar.

Artysta dokonał wielu nagrań płytowych oraz archiwalnych (m. in. dla Polskiego Radia, ZDF i  TVP). Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi (Filharmonia Rzeszowska, Capella Cracoviensis, Młoda Filharmonia). Jest współzałożycielem Polskiej Orkiestry XVIII wieku, z którą pod dyrekcją Paula Esswooda (2009-2012) dokonał nagrania pięciu płyt CD z muzyką kompozytorów jasnogórskich  z historycznych zbiorów zgromadzonych w Bibliotece oo. Paulinów w Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Bardzo chętnie wykonuje muzykę kameralną.

Od października 1997 pracuje jako wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

W roku 2009 uzyskał tytuł Doktora Sztuki w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Dr Marcin Wolak obok bogatej działalności koncertowej oraz dydaktycznej odpowiada za kształt artystyczny koncertów Letniego Festiwalu Muzycznego w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Obecnie współpracuje z Krakowskim Chórem Akademickim UJ na stanowisku korepetytora śpiewu.