Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ

Mamy wielką przyjemność zaprosić na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy naszych chórów pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Popiela, który odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniu 24 listopada 2023 roku o godz. 18.00.

W 2023 roku Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszy męski chór akademicki w Polsce i jeden z najstarszych w Europie, obchodzi 145-lecie swojej działalności, dwa lata temu natomiast minęła 15 rocznica powstania Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ oraz Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica.

W związku z tym mamy wielką przyjemność zaprosić na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy naszych chórów pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Popiela, który odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniu 24 listopada 2023 roku o godz. 18.00.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z różnych epok i stylów muzycznych w wykonaniu Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ oraz Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ. Połączone siły obecnego składu chóru oraz chórzystów-seniorów wykonają m.in. „Kołysankę” Jana Maklakiewicza i „Pieśni Góralskie” Jana Pasierba-Orlanda. Punktem kulminacyjnym będzie wykonanie kantaty scenicznej Carla Orffa „Carmina Burana” przez chór Camerata Jagellonica wraz z solistami, pianistami i sekcją instrumentów perkusyjnych.

Bezpłatne zaproszenia na koncert dostępne będą w kasie Filharmonii w dniach 17-22 listopada 2023 r.