O nas

Przy Uniwersytecie Jagiellońskim działają obecnie trzy chóry akademickie. Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz dwa zespoły jednorodne, współtworzące jego skład: Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego (chór męski), a także Żeński Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica powstał w 2006 roku. Chór uświetnia najważniejsze uroczystości, które mają miejsce w Uniwersytecie Jagiellońskim, takie jak inauguracja roku akademickiego, Święto Edukacji Narodowej, Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego, wręczenia doktoratów honoris causa i wiele innych. Poza działalnością akademicką, zespół bierze udział w licznych polskich oraz zagranicznych festiwalach i konkursach.

Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest najstarszym męskim chórem akademickim w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Powstał w listopadzie 1878 r. i od tamtej pory działa nieprzerwanie w murach uczelni.

Żeński Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego istnieje od 2006 roku i od chwili powstania aktywnie uczestniczy w życiu Krakowa i Uniwersytetu.